Aktuality ze světa elektronických pastí

Zajímá vás, co je nového na poli vývoje moderních technologií určených k boji s přemnoženými hlodavci? Rádi byste se dočetli něco víc o firmě RodentCtrl? Podívejte se, co se o náš píše, jak pokračuje vývoj elektronických pastí WiseCon nebo jakých akcí se průběžně účastníme.


IoT a analýza dat poskytují moderní řešení ochrany před hlodavci

Mezinárodní společnost Anticimex, která je specialistou v oblasti ochrany proti hlodavcům, přišla s efektivní inovací jejich platformy pro systém inteligentních pastí ovládaných senzorem. Za pomoci společnosti Sigma, která je partnerem Microsoftu, vytvořil Anticimex zcela novou platformu v rámci Microsoft Azure IoT Hub, díky čemuž se společnost může daleko lépe rozhodovat na základě získaných dat a vytvářet nové obchodní modely.

Automaticky shromážděná data z IoT společně s daty získanými servisními techniky pomáhají prodejcům a technikům lépe spolupracovat při navrhování systémů pro hubení myší krys a potkanů. Anticimex tak dokáže lépe uspokojit potřeby svých zákazníků.


Proti hlodavcům moderně, ekologicky a inteligentně


Vedran Tvrtkovič - ředitel firmy RodentCtrl – Saricotex s. r. o | WiseCon - RodentCTRL Jde o problém, o němž se mnoho nemluví, ale to neznamená, že neexistuje. Přemnožení hlodavci trápí nejen města, ale i mnohé průmyslové závody. Nejsou to jen potravinářské podniky, sklady, čistírny odpadních vod, skládky odpadu a závody na jeho recyklaci. Také průmyslové závody z jiných oborů vyhledávají hlodavci jako úkryt a mohou zde způsobovat značné škody.

Proč je důležité s hlodavci bojovat? Především proto, že jsou to přenašeči zhruba padesáti nakažlivých chorob: infekční žloutenky, salmonelózy, leptospirózy a dalších. Škody způsobují také poškozením a znečištěním potravin nebo papírových obalů. Nebezpeční jsou i pro elektrické kabely a rozvody. Významné je též poškození dobrého jména firmy: jestliže kupující najde ve svém supermarketu v regále typický myší trus, asi to nezvýší jeho důvěru v něj.
Celý článek zde...


Místo jedů past jako ze hry Prince of Persia. Dánové vymysleli, jak bojovat s přemnoženými potkany


černý a bílý potkan | WiseCon - RodentCTRL Zatímco většina oborů se rychle vyvíjí a nejmodernější technologie jsou samozřejmostí, v deratizaci stále vládl tak trochu středověk. Města odhadují, že potkanů je dvakrát až čtyřikrát více než občanů a moří kanalizace a okolí jedy. O počtu zlikvidovaných potkanů většinou nemají přesné údaje. Nyní však přišla dánská firma s moderním řešením – inteligentní pastí, která nedá potkanovi šanci, ale zároveň ho zabije eticky, tedy okamžitě. O jeho chycení dá zprávu majiteli pasti e-mailem nebo esemeskou. "Kdybych to měl přirovnat k tiskařství, tak dosud jsme dělali ruční sazbu a teď přišel počítač s tiskárnou," říká o revolučním vynálezu Vedran Tvrtkovič, který chce teď systém zavést v Česku.
Celý článek zde...


IFAT logo | WiseCon - RodentCTRL


WiseCon bude k zastižení na IFAT EXPO 2016 v Mnichově od 30. května do 3. června 2016


Facility manager 7/2015


WiseTrap® - inteligentní patentovaná past pro likvidaci potkanů | WiseCon - RodentCTRL

Světová výstava EXPO Miláno zajištěna...


Wise-I® - budoucnost v boji proti nežádoucím hlodavcům | WiseCon - RodentCTRL